Quina empresa és Almirall
Almirall, S.A. és la societat espanyola cotitzada que encapçala el Grup Almirall, amb domicili i seu a la ronda del General Mitre, 151, Barcelona. S’especialitza en dermatologia mèdica, dins d’un negoci que conserva medicaments d’altres àrees terapèutiques. Aquesta fitxa utilitza els comptes consolidats del grup: les vendes i les persones indicades no corresponen exclusivament a la matriu ni a l’activitat espanyola. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 16 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 131.
Del laboratori familiar a la dermatologia internacional
Antonio Gallardo Carrera va registrar el laboratori el 1943 i va començar l’activitat el 1944 amb el farmacèutic Víctor Almirall i Riu. La recerca pròpia va arrencar el 1960. La fusió amb Prodesfarma el 1997 va ampliar l’organització industrial i comercial; la sortida a borsa del 20 de juny de 2007 va coincidir amb una etapa d’adquisicions que va reforçar la dermatologia. Almirall el 2024: història del grup, p. 7 · Cronologia corporativa d’Almirall.
Hermal va aportar el 2007 negoci dermatològic i presència industrial a Alemanya; Aqua Pharmaceuticals va ampliar el negoci nord-americà el 2013. El 2014 es van transferir a AstraZeneca drets de desenvolupament i comercialització de la franquícia respiratòria. Aquests canvis expliquen el pes actual més gran de la pell, tot i que els comptes de 2025 continuen registrant vendes respiratòries i d’altres especialitats. Cronologia corporativa d’Almirall · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 60.
Propietat i direcció
L’informe de govern de 2025 identifica el control familiar a través de Grupo Corporativo Landon i Grupo Plafin. Al tancament de l’any, Landon reunia un 59,88 % dels drets de vot: 15,58 % directament i 44,30 % mitjançant Plafin, la seva societat íntegrament participada. Els germans Antonio i Jorge Gallardo Ballart controlaven indirectament pràcticament tots els vots de Landon. El 44,30 % de Plafin forma part del 59,88 % anterior; sumar-los duplicaria la participació. Informe de govern corporatiu 2025, p. 5 · Informe de govern corporatiu 2025, p. 6 · Informe de govern corporatiu 2025, p. 8.
Carlos Gallardo Piqué figura com a president executiu al consell consultat el 8 de novembre de 2026 i com a president i conseller delegat a la presentació semestral de juliol. Aquesta presentació identifica Jon Garay com a director financer i Karl Ziegelbauer com a responsable científic. Són càrrecs de direcció, diferents de la propietat accionarial descrita al tancament de 2025. Consell d’administració d’Almirall · Resultats i activitat del primer semestre de 2026, p. 3.
Com obté els ingressos
El model combina recerca pròpia, adquisició o llicència de drets, fabricació i comercialització. Els clients inclouen majoristes, operadors, farmàcies i hospitals, a més de llicenciataris. El 2025, la xifra de negocis es va descompondre en 1.076,659 milions d’euros de productes i 31,425 milions per cessió de llicències. Els ingressos de productes es reconeixen descomptant devolucions, descomptes i ajustos comercials aplicables; les llicències poden generar pagaments inicials, fites i regalies segons les seves condicions. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 30 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 31 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 59.
Per canal, el grup va atribuir 955,301 milions d’euros a la xarxa pròpia, 111,494 milions a llicenciataris i 41,289 milions a fabricació per a tercers i intermediació. Per tant, una marca comercial, la societat fabricant i l’entitat amb drets territorials poden ser diferents; no es pot atribuir a Almirall la propietat mundial de tots els medicaments que comercialitza. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 59 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 61.
Medicaments i marques
Entre els productes dermatològics destaquen Ilumetri i Ebglyss. L’EMA identifica Almirall com a titular de les autoritzacions europees: Ilumetri conté tildrakizumab i està autoritzat per a psoriasi en plaques moderada o greu en adults candidats a tractament sistèmic; Ebglyss conté lebrikizumab i està autoritzat per a dermatitis atòpica moderada o greu en adults i adolescents des de 12 anys i amb almenys 40 kg, candidats a tractament sistèmic. Les indicacions autoritzades tenen un abast concret, diferent de les aplicacions encara en recerca. EMA: autorització d’Ilumetri · EMA: autorització d’Ebglyss.
La presentació comercial de 2025 situa les vendes dermatològiques en 669,4 milions d’euros, un 60,4 % de les vendes netes; 608,0 milions corresponen a Europa. Inclou també Wynzora, Klisyri, Ciclopoli, Skilarence i Seysara, amb distribucions territorials diferents. La resta del negoci inclou medicina general i productes sense recepta, amb marques com Almax i Ebastel. Són magnituds i categories de la presentació comercial; la nota comptable agrupa «Dermatologia i altres». Resultats i activitat de l’exercici 2025, p. 20 · Resultats i activitat de l’exercici 2025, p. 21 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 60.
Centres, filials i mercats
L’estructura industrial de 2025 inclou les plantes químiques de Sant Celoni i Sant Andreu de la Barca, les farmacèutiques de Sant Andreu i Reinbek, a Alemanya, i el centre d’R+D de Sant Feliu de Llobregat. Els comptes distingeixen Ranke Química, S.A., fabricant de matèries primeres, d’Industrias Farmacéuticas Almirall, S.A., fabricant d’especialitats: totes dues eren filials espanyoles íntegrament participades. La instal·lació alemanya figura vinculada a Almirall Hermal GmbH. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 163 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 83 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 46.
Per destinació geogràfica, els comptes atribueixen 328,928 milions d’euros de xifra de negocis a Espanya, 319,856 a Alemanya, 101,826 a Itàlia, 50,535 a França i 45,195 als Estats Units el 2025. Aquestes vendes per país no indiquen on es va fabricar cada producte. La combinació de plantes, filials comercials i acords de llicència permet operar més enllà dels països amb producció pròpia. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 60 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 59.
Xifres consolidades de 2025
L’exercici acabat el 31 de desembre de 2025 va registrar una xifra de negocis neta de 1.108,084 milions d’euros, davant de 985,721 milions el 2024. Aquesta és la magnitud de facturació utilitzada a la fitxa. Els 6,448 milions d’altres ingressos eleven els ingressos d’explotació a 1.114,532 milions, però no se sumen a la xifra de negocis seleccionada. Tampoc s’hi incorporen els 28,078 milions de treballs realitzats per a l’immobilitzat. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 12 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 59 · Original castellà dels comptes i l’informe de gestió 2025.
El resultat d’explotació va ser de 73,051 milions d’euros i el benefici net atribuïble a la dominant, de 46,154 milions, davant de 10,147 milions el 2024. L’EBITDA comunicat de 232,9 milions pertany a les mesures de la presentació financera i no equival al benefici net ni a l’efectiu disponible. Mantenir aquestes línies separades evita confondre activitat comercial, resultat i ajustos de gestió. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 12 · Resultats i activitat de l’exercici 2025, p. 22.
Plantilla i abast de les xifres
Els comptes consolidats declaren 2.108 persones empleades al tancament de 2025, de les quals 1.137 són dones i 971 homes; la mitjana anual comptable és de 2.082. En R+D treballaven 311 persones al tancament. La taula preventiva utilitza una altra mitjana, 2.177, per als indicadors d’accidentalitat. Els documents consultats no proporcionen una conciliació explícita entre totes dues mitjanes: es conserva cada denominador amb la seva font, sense deduir equivalències ni recalcular taxes amb la plantilla comptable. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 61 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 227 · Original castellà dels comptes i l’informe de gestió 2025.
Recerca i desenvolupament
Almirall combina el centre de recerca amb col·laboracions i llicències externes. A la presentació de 2025 va declarar 138,1 milions d’euros d’R+D, el 12,5 % de les vendes netes. Aquesta mesura funcional no s’ha de confondre amb una sola partida de serveis externs ni amb el total d’actius intangibles. La cartera inclou el desenvolupament de nous compostos i estudis sobre medicaments comercialitzats per a altres indicacions o grups de pacients. Resultats i activitat de l’exercici 2025, p. 19 · Resultats i activitat de l’exercici 2025, p. 13 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 61.
El juliol de 2026 va comunicar quatre estudis de prova de concepte o fase II en curs, entre els quals hi havia programes d’hidradenitis supurativa i alopècia areata, i dos més de previstos. La presentació distingeix estudis patrocinats per Almirall d’un de dermatitis atòpica realitzat per Simcere. La fase clínica i la planificació són estats de desenvolupament; no acrediten autoritzacions noves ni resultats terapèutics garantits. Resultats i activitat del primer semestre de 2026, p. 5 · Resultats i activitat del primer semestre de 2026, p. 24.
Sistema preventiu i cobertura ISO 45001
L’informe de 2025 descriu un equip corporatiu de Salut, Seguretat i Benestar de tres persones a temps complet, connectat amb la direcció global de Sostenibilitat i la de Persones i Cultura. El sistema certificat ISO 45001 comprèn els centres i les activitats operatives d’Espanya i la planta de Reinbek: representa el 73 % de la plantilla mitjana. El 27 % restant correspon a filials comercials que apliquen gestió local segons els requisits legals, sense estar incloses en aquesta certificació. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 225.
Per al personal extern, l’informe declara cobertura del 100 % dins dels centres operatius espanyols i Reinbek. Aquest percentatge no és una cobertura mundial de tots els contractistes del grup. La taula de centres distingeix, a més, ISO 14001 i ISO 50001 de la certificació preventiva; la xarxa comercial espanyola hi apareix amb ISO 45001, sense les altres dues certificacions. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 226 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 163.
Prevenció aplicada a plantes i laboratoris
Les prioritats documentades inclouen seguretat d’equips i instal·lacions, treballs de risc especial, control de canvis, emergències, transport de mercaderies perilloses i supervisió d’empreses d’obres i serveis. El 2025 es van fer 126 avaluacions de riscos, incloses 45 d’higiene industrial, i es van gestionar 285 accions correctores i de millora. L’informe recull 107 activitats de seguiment i control, entre les quals hi ha inspeccions, visites de direcció i auditories. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 226.
La formació preventiva va sumar 3.737 hores i 1.527 assistències; aquestes són participacions en sessions, no necessàriament persones diferents. També es van registrar 1.284 reconeixements mèdics, 68 incidents i 63 no-conformitats. Són mesures d’activitat i gestió que no demostren per si soles reducció del risc: s’han de llegir juntament amb els accidents i les hores d’exposició. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 226.
Accidents de la plantilla pròpia
El 2025 es van notificar 16 accidents laborals amb baixa de personal propi, davant de 9 el 2024, i 410 jornades perdudes. La taula utilitza 4.247.403 hores treballades: la freqüència publicada és de 3,77 accidents amb baixa per milió d’hores i la gravetat, de 0,097 jornades perdudes per mil hores. La incidència de 7,35 casos per mil persones utilitza la mitjana preventiva de 2.177. Incidència i freqüència tenen denominadors diferents, encara que una nota de l’informe també anomeni LTIFR la primera. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 227 · Original castellà dels comptes i l’informe de gestió 2025.
Dels 16 casos, 13 es van produir en centres industrials i 3 en activitat comercial. Almirall els qualifica tots de lleus i declara que no hi va haver accidents greus, molt greus o mortals ni malalties professionals identificades i comunicades el 2025 en aquesta informació de personal propi. L’augment dels casos amb baixa continua visible: les actuacions preventives i les certificacions no equivalen a absència d’accidents. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 226 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 227.
Contractistes: un perímetre diferent
Almirall va homologar en SST 465 proveïdors d’obres i serveis el 2025. La taula de personal extern d’Espanya registra 2 accidents amb baixa i 33 jornades perdudes, amb freqüència de 0,26 per milió d’hores teòriques. La base de 4.364 combina una mitjana de personal acreditat de contractistes amb acumulats anuals d’empreses de treball temporal i becaris; no és una plantilla equivalent a temps complet ni un recompte de persones presents en una data. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 226 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 228.
L’informe afegeix un accident lleu amb baixa d’un treballador temporal extern a Alemanya, exclòs de la taula espanyola perquè no disposa del denominador alemany complet. Per tant, els 2 casos de la taula no representen el total mundial de personal extern. Aquesta limitació també impedeix comparar directament la seva taxa amb la de plantilla pròpia, basada en hores treballades. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 228.
Participació i benestar
El 2025 van funcionar vuit comitès de Seguretat i Salut o ASA, amb 35 reunions. Els delegats participen en investigacions d’incidents, controls de canvis i accions mitjançant l’aplicació corporativa PREVAL. L’informe també situa el 2025 l’inici del full de ruta de Salut, Seguretat i Benestar 2030 i descriu un servei de fisioteràpia en centres espanyols i el programa YouFeelWell, amb dimensions física, mental, social i de desenvolupament financer o professional. Són mecanismes i iniciatives declarats; aquí no es presenten com a prova d’una millora clínica o causal de la sinistralitat. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 228 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 229.
Energia i emissions: períodes i límits
La taula energètica de 2025 declara 44.189 MWh, amb un 62 % de fonts renovables, i 3.574 MWh d’autoconsum renovable. L’afirmació d’electricitat renovable amb garantia d’origen es refereix als centres operatius d’Espanya i Alemanya; no converteix tota l’energia del grup en renovable, ja que es manté consum de gas natural. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 177 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 178.
L’inventari d’emissions etiquetat 2025 cobreix de l’1 d’octubre de 2024 al 30 de setembre de 2025. Declara 5.339 tones de CO₂ equivalent d’abast 1, 147.365 d’abast 3 i un total de 152.704 amb criteri de mercat. Aquest total supera les 147.641 tones de la comparativa 2024 revisada. Els abasts 1 i 2 exclouen locals arrendats de filials comercials internacionals, estimats per l’empresa en menys de l’1 % del total. Període, exclusions i canvis de mètode han d’acompanyar la comparació amb les metes futures. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 179 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 180 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 181.
Aigua i operacions químiques
La informació ambiental identifica els centres espanyols en zones de risc hídric. El perímetre d’aigua inclou producció, R+D de Sant Feliu i seu de Barcelona, i exclou filials comercials internacionals. El 2025 registra 100.636 m³ de captació, dels quals 87.491 m³ procedeixen de zones amb estrès hídric, i un 6 % de reutilització. Captació no significa consum net: es manté la denominació de la taula. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 163 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 189 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 190.
Entre les actuacions descrites hi ha la reutilització de rebutjos d’osmosi a Sant Andreu i Sant Feliu, el tractament per oxidació UV instal·lat a Reinbek el 2024 i un evaporador per a aigües de neteja de fabricació a Sant Andreu. Aquestes mesures responen a necessitats concretes de producció farmacèutica i abocaments; la seva existència no demostra un impacte ambiental nul. Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 185 · Comptes consolidats i informe de gestió 2025, p. 190.
Un episodi documentat de qualitat
El 4 de setembre de 2024, l’AEMPS va publicar l’alerta R_19/2024 sobre el lot 2A d’Ilumetri de 100 mg en ploma precarregada. La data correcta de caducitat era el 31 de març de 2025, però hi figurava el 31 de març de 2026. L’agència va classificar el defecte com a classe 2, va indicar que no comportava risc vital i va ordenar retirar totes les unitats distribuïdes del lot afectat, amb devolució al laboratori. Va identificar Almirall, S.A. com a titular i Industrias Farmacéuticas Almirall, S.A. com a fabricant. AEMPS: alerta de qualitat R_19/2024, p. 1.
L’abast acreditat és un lot i una alerta històrica de qualitat. No demostra retirada general del medicament, dany clínic concret ni una sanció laboral. El cas és rellevant per entendre la traçabilitat i els controls d’etiquetatge, que s’han de distingir dels indicadors de seguretat dels treballadors. AEMPS: alerta de qualitat R_19/2024, p. 1.
Actualització fins al 8 de novembre de 2026
La presentació del primer semestre de 2026 va comunicar vendes netes de 602,7 milions d’euros i benefici net de 39,6 milions; són sis mesos i no substitueixen l’exercici complet 2025. Les vendes inclouen 13 milions inicials i un altre milió reconegut per la desinversió d’Actithiol, de manera que l’increment no s’ha d’interpretar íntegrament com a creixement recurrent d’unitats venudes. Resultats i activitat del primer semestre de 2026, p. 15 · Resultats i activitat del primer semestre de 2026, p. 18.
En la data de revisió, el calendari oficial situa la presentació dels nou mesos de 2026 el 9 de novembre, posterior al tall d’aquesta fitxa. Les previsions de creixement i els projectes clínics pendents es mantenen com a expectatives, no com a resultats ja assolits. Calendari financer d’Almirall · Resultats i activitat del primer semestre de 2026, p. 5.
Preguntes freqüents
Almirall és una empresa espanyola?
Sí. Almirall, S.A. té domicili i seu a Barcelona i encapçala un grup internacional. Les xifres d’aquesta fitxa són consolidades, no només espanyoles. [1] · [2]
Qui controla Almirall?
L’informe de govern de 2025 identifica el control familiar mitjançant Landon i Plafin. Landon reuneix el 59,88 % dels vots, inclòs el 44,30 % de Plafin; no s’han de tornar a sumar. [1] · [2] · [3]
Quant va facturar el 2025?
La xifra de negocis consolidada va ser de 1.108,084 milions d’euros. Els ingressos d’explotació de 1.114,532 milions inclouen també 6,448 milions d’altres ingressos; no són el benefici. [1] · [2]
ISO 45001 cobreix tot el grup?
La cobertura declarada el 2025 arriba als centres i les activitats operatives espanyoles i Reinbek, el 73 % de la plantilla mitjana. Les altres filials comercials apliquen gestió local fora d’aquesta certificació. [1] · [2]
Què mostren els accidents de 2025?
El grup declara 16 accidents amb baixa de personal propi i una freqüència de 3,77 per milió d’hores. Els 2 casos externs de la taula es limiten a Espanya; un altre cas alemany figura a part. Les bases de càlcul no són intercanviables. [1] · [2] · [3]
L’alerta d’Ilumetri va retirar tots els productes?
No. L’alerta AEMPS R_19/2024 es refereix al lot 2A de plomes de 100 mg i a una data de caducitat errònia. Ordena retirar les unitats del lot afectat i indica que el defecte no comporta risc vital; no és una retirada general de la marca. [1] · [2]
