Una empresa pública de construcció i tecnologia naval
Navantia, S.A., S.M.E. Unipersonal és la societat espanyola que encapçala un grup dedicat a la construcció naval, els sistemes, les reparacions, els serveis durant la vida dels vaixells i les energies marines. El domicili social és al carrer Velázquez, 132, Madrid. Aquesta fitxa distingeix la matriu espanyola de les societats dependents i utilitza el grup consolidat per a les principals xifres econòmiques. La condició d’empresa pública correspon a la propietat íntegra de SEPI; no implica que els ingressos siguin equivalents a pressupostos públics ni que tots els contractes pertanyin al mateix mercat. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 16; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 18; SEPI: Grup Navantia.
De NEWIZAR a Navantia: les dates de la societat actual
L’entitat es va constituir el 30 de juliol de 2004 amb la denominació NEWIZAR, S.L. Va rebre d’IZAR les branques d’activitat de Ferrol, Fene, Cartagena, Puerto Real, San Fernando, Cadis i Madrid, amb efectes econòmics del 31 de desembre de 2004. L’1 de març de 2005 va adoptar el nom Navantia, S.L., i el 27 d’octubre d’aquell any es va transformar en societat anònima. El 2017 va incorporar la condició de societat mercantil estatal a la denominació. L’origen societari respon, per tant, a una reorganització de la indústria naval pública. No s’atribueix la fundació a una persona ni es confon la història de les drassanes precedents amb la data de creació de la societat actual. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 16.
SEPI, direcció i perímetre del grup
SEPI manté el 100% de la matriu, segons els comptes de 2025 i la pàgina de l’accionista consultada el 8 de novembre de 2026. Aquesta última identifica Ricardo Domínguez García-Baquero com a president. Els comptes consolidats inclouen com a dependents directes Navantia Australia, Navantia Arabia i Navantia UK, participades al 100%, i SAES Capital, amb un 51%. La documentació distingeix aquestes filials de participacions comptabilitzades per posada en equivalència, com SOCIBER, Inmize Capital i SAMI Navantia Naval Industries. La situació societària de 2025 evita sumar com a negocis independents xifres ja incloses en el grup o traslladar una certificació d’un centre a totes les societats. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 18; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 19; SEPI: Grup Navantia.
Com s’organitza la cadena de valor
El model combina enginyeria, disseny, construcció, integració de sistemes, proves, lliurament i assistència posterior. Els contractes poden incloure transferència de tecnologia i formació, de manera que una part del valor resideix en el coneixement i en el manteniment al llarg de la vida del vaixell. La reparació i modernització permeten treballar també sobre embarcacions ja operatives. L’activitat depèn de grans programes pluriennals i d’una xarxa de proveïdors i empreses col·laboradores que intervenen als centres industrials. Per interpretar el negoci cal separar la signatura de comandes, l’execució industrial i el reconeixement d’ingressos segons l’avanç dels contractes. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 17; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 21; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 188.
Programes navals, sistemes i serveis
La comunicació de resultats de 2025 identifica com a programes en execució les fragates F-110, els submarins S-80, el segon lot de corbetes per a l’Aràbia Saudita i nous encàrrecs de vaixells per a l’Armada espanyola. Hi afegeix contractes de sosteniment amb l’Armada i la US Navy, a més de reparacions civils i militars. En aquest conjunt conviuen plataformes navals, integració de sistemes, propulsió i serveis tècnics. Són programes amb calendaris propis: la inclusió en l’activitat de 2025 no significa que tots els vaixells estiguessin acabats o lliurats. L’Armada és el principal client nacional segons SEPI, mentre que els encàrrecs d’exportació amplien la base d’activitat. Navantia: resultats 2025, 3 de juliol de 2026; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 17; SEPI: Grup Navantia.
Els nuclis industrials espanyols
Les instal·lacions productives s’agrupen a la ria de Ferrol, la dàrsena de Cartagena i la badia de Cadis, amb oficines centrals a Madrid. Ferrol i Fene, Cartagena, i els centres de Cadis, Puerto Real i San Fernando procedeixen del perímetre transferit a la societat. Aquesta distribució connecta construcció, reparacions, sistemes i activitats energètiques, sense que tots els centres executin les mateixes tasques. Per a la seguretat i salut, el centre concret importa: operacions, empreses concurrents, emergències i vigilància de la salut requereixen una organització local, encara que hi hagi una política corporativa comuna. L’informe descriu comitès de seguretat i salut per centre i un comitè central. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 16; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 23; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 177.
La incorporació industrial del Regne Unit
Navantia UK va completar el 27 de gener de 2025 la compra dels centres de Harland & Wolff. La comunicació del primer aniversari identifica Belfast, Appledore, Methil i Arnish i explica la integració de plantilles, processos i capacitats. Appledore i Puerto Real participen en la construcció de blocs del programa britànic Fleet Solid Support; Belfast manté la marca Harland & Wolff, mentre els altres tres centres operen sota Navantia UK. Aquesta adquisició ajuda a explicar per què la plantilla i els resultats consolidats de 2025 tenen un perímetre diferent de l’espanyol. Austràlia i l’Aràbia Saudita formen part de la presència internacional mitjançant les filials respectives, sense equiparar oficines comercials, establiments permanents i societats dependents. Navantia: primer aniversari de la compra de Harland & Wolff, 27 de gener de 2026; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 16; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 18.
Ingressos, pèrdues i suport financer el 2025
Els comptes consolidats auditats registren 1.978,674 milions d’euros de xifra de negocis i una pèrdua neta de 148,877 milions en l’exercici tancat el 31 de desembre de 2025. La pèrdua atribuïda a la matriu és una altra magnitud: 150,379 milions. Els comparatius de 2024 es van reexpressar per un canvi de criteri comptable relatiu a programes finançats, de manera que no s’han de barrejar amb les xifres originals d’aquell exercici. El grup presentava patrimoni net comptable negatiu de 1.838,921 milions; la nota d’empresa en funcionament explica el suport de l’accionista i un patrimoni a efectes mercantils positiu de 401,804 milions en considerar préstecs participatius i ajustos. PKF Attest va emetre una opinió favorable l’1 d’abril de 2026. La cartera de comandes de 12.826 milions comunicada per l’empresa és feina contractada pendent, no ingressos ja obtinguts. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 12; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 23; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 24; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 2; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 5; Navantia: resultats 2025, 3 de juliol de 2026.
Ocupació: grup, matriu i mitjana anual
El grup comptabilitzava 6.761 persones empleades el 31 de desembre de 2025: 5.541 homes i 1.220 dones. La plantilla mitjana anual era de 6.654 persones. La societat matriu tenia 5.113 empleats al tancament, xifra que la comunicació corporativa distingeix del conjunt consolidat. Són recomptes de persones, no una mesura d’equivalents a jornada completa. Tampoc inclouen automàticament treballadors d’empreses auxiliars que participen a les drassanes. L’ampliació industrial britànica s’ha de tenir en compte en comparar exercicis; atribuir tota variació del grup a contractació a Espanya produiria una interpretació incorrecta. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 119; Navantia: resultats 2025, 3 de juliol de 2026.
Modernització de la capacitat productiva
L’empresa va comunicar per a la matriu inversions de 120,2 milions d’euros en immobilitzat material i 4,9 milions en intangible durant 2025. Entre les actuacions va citar la Fàbrica Digital de Blocs de Ferrol, la Línia de Panells Plans de Puerto Real i solucions de seguretat industrial basades en intel·ligència artificial. Aquestes xifres corresponen a la societat individual i no s’han de presentar com tota la inversió internacional del grup. La informació descriu un procés de modernització industrial; no aporta en aquella comunicació una avaluació causal que permeti atribuir a la intel·ligència artificial una reducció concreta d’accidents. La capacitació i l’adaptació de mètodes de treball formen part de la transformació. Navantia: resultats 2025, 3 de juliol de 2026; Navantia: primer aniversari de la compra de Harland & Wolff, 27 de gener de 2026.
Navantia Seanergies i la gestió ambiental
Navantia Seanergies identifica l’activitat d’energies marines, amb estructures per a eòlica marina i subestacions, dins de la diversificació industrial del grup. La nota d’activitat dels comptes també preveu desenvolupaments vinculats a l’hidrogen. L’informe de sostenibilitat de 2025 descriu una certificació ambiental multisite ISO 14001 per als nuclis espanyols i les oficines centrals, l’estratègia Residu Zero i actuacions de gestió energètica. Aquestes iniciatives ambientals tenen objectius i mètriques diferents de la prevenció de lesions laborals. El desenvolupament d’una línia d’energia renovable tampoc converteix per si mateix totes les operacions del grup en activitats sense impacte ambiental. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 18; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 31; Navantia: resultats 2025, 3 de juliol de 2026.
Govern de la seguretat i salut i abast d’ISO 45001
La política de qualitat, seguretat i salut laboral i medi ambient atribueix responsabilitats preventives a la direcció, a la plantilla i a les parts interessades. La participació s’articula mitjançant delegats de prevenció, comitès de seguretat i salut de cada centre i el comitè central. L’informe de 2025 situa el 31 de gener d’aquell any l’obtenció d’una certificació multisite ISO 45001 per a tots els centres de Navantia. Es recull com a declaració corporativa datada: els certificats públics antics revisats no permeten verificar aquí un abast i una data de caducitat actualitzats a 2026. La cobertura del sistema i l’absència d’accidents són qüestions diferents. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 32; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 172; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 177.
Lideratge preventiu i coordinació amb les auxiliars
El 2025, el programa de lideratge preventiu va registrar 190 assistents i 760 hores de formació. L’informe vincula aquest treball amb l’exemple dels comandaments, els recursos i la integració d’objectius preventius en la gestió. També descriu jornades amb responsables d’empreses col·laboradores a tots els nuclis geogràfics, assenyalant que aquestes empreses executen una part important de les operacions perilloses. La taula de formació recull per separat 96.378 hores en la categoria PRL. Les jornades i les hores demostren activitat preventiva documentada, però no són suficients per mesurar-ne l’eficàcia ni per assegurar que cada contractista compleix totes les exigències. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 187; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 188; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 210.
Accidentalitat pròpia i dades de contractistes
Per a Navantia Espanya el 2025, l’informe registra 141 accidents de treball de la plantilla pròpia: 66 amb baixa i 75 sense baixa. La taula de personal no empleat recull 181 accidents més d’empreses col·laboradores, amb un advertiment exprés: la informació es comunica voluntàriament, no està contrastada i reflecteix només allò rebut. Per això no se suma com si constituís un cens homogeni del grup. A més, les taules de les pàgines 210 i 215 difereixen en malalties relacionades amb el treball i dies perduts; els percentatges d’evolució d’alguns índexs tampoc concorden amb els valors anuals. Aquesta fitxa conserva els recomptes consistents i evita una conclusió de millora basada en indicadors sense conciliar. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 210; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 211; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 215.
Vigilància de la salut i seguiment de l’amiant
La documentació de Navantia vincula la vigilància sanitària als riscos específics de cada persona i distingeix aquesta funció de la promoció voluntària d’hàbits saludables. L’informe de 2025 manté un apartat de seguiment posterior a l’exposició a l’amiant, amb comunicacions mitjançant l’Annex V, i registra actuacions per a treballadors especialment sensibles i aptituds amb limitacions. És evidència d’un programa de seguiment d’exposició prèvia; no demostra que tota la plantilla estigui exposada actualment ni permet atribuir una causa concreta a cada malaltia comunicada. Les taules presenten diferències entre desglossaments que impedeixen utilitzar aquí els recomptes com una única estadística clínica conciliada. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 170; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 214.
Salut mental, mediació i avaluació de riscos
El pla de benestar organitzacional descrit el 2025 comprèn suport de psicologia clínica, mediació de conflictes, formació en gestió emocional, cercles de salut i coordinació amb les àrees de persones i igualtat. L’informe comunica atenció psicològica a 361 persones i 70 participants en cercles de salut. Alhora, programa una avaluació de riscos psicosocials per a 2026; aquesta avaluació no s’ha de presentar com ja realitzada el 2025. El suport individual i la revisió de l’organització del treball compleixen funcions diferents. La documentació també recull el programa preventiu sobre alcohol, drogues i altres addiccions, amb assistència i col·laboracions territorials amb Proyecto Hombre i ASFEDRO. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 170; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 188; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 189.
Conveni i resposta a fenòmens meteorològics adversos
L’acord signat el desembre de 2025 i publicat al BOE el 2026 va prorrogar el I Conveni intercentres de Navantia fins al 31 de desembre de 2029 i va modificar part de l’articulat. El nou annex VI regula l’actuació davant de catàstrofes i fenòmens meteorològics que puguin amenaçar la seguretat física de les persones treballadores. Preveu comitès d’emergència del centre afectat, comunicació a la plantilla, adaptació de tasques, teletreball quan escaigui, equips de protecció i comunicació d’incidències. Preveu el desenvolupament homogeni de mesures mitjançant el comitè intercentres de seguretat i salut. És un marc pactat d’actuació; la seva existència no acredita l’activació o execució de cada mesura a tots els centres. BOE: pròrroga i modificació parcial del conveni de Navantia, 2026; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 177.
Un accident d’una empresa auxiliar a Fene
Europa Press va informar el 17 de gener de 2026 que un treballador d’Irluc, empresa auxiliar que feia treballs per a Windwaves, havia resultat ferit greu el dia anterior a les instal·lacions de Navantia Fene. El succés es va produir durant una maniobra de trasllat de càrregues al magatzem, i l’agència va recollir la petició sindical d’investigar-ne les circumstàncies. La informació disponible en aquella notícia no determina responsabilitats ni recull una resolució administrativa o judicial. El cas aporta context específic sobre la coordinació de treballs externs i la manipulació de càrregues, sense convertir l’accident comunicat en una sanció provada ni incorporar-lo a les xifres anuals de 2025. Europa Press: accident d’un operari d’Irluc a Navantia Fene, 17 de gener de 2026.
Preguntes freqüents
Què fa Navantia i qui n’és el propietari?
Navantia construeix i repara vaixells, integra sistemes, presta serveis durant la vida operativa i desenvolupa activitats d’energia marina. La matriu espanyola pertany íntegrament a SEPI. Els comptes del grup inclouen filials internacionals i SAES Capital, amb un perímetre diferent del de la societat individual. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 17; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 18; SEPI: Grup Navantia. [1] · [2]
Quan va néixer l’empresa actual i on té la seu?
La societat es va constituir com a NEWIZAR, S.L. el 30 de juliol de 2004 i va adoptar el nom Navantia el març de 2005, després de rebre activitats d’IZAR. El domicili social és al carrer Velázquez, 132, Madrid. Les instal·lacions industrials es distribueixen principalment entre la ria de Ferrol, Cartagena i la badia de Cadis. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 16. [1]
Quins ingressos i plantilla tenia el grup el 2025?
Els comptes consolidats auditats registren 1.978,674 milions d’euros de xifra de negocis i una pèrdua neta de 148,877 milions. El 31 de desembre, el grup tenia 6.761 empleats; la matriu, 5.113. La plantilla mitjana del grup va ser de 6.654 persones. Els recomptes de tancament, la mitjana anual i els treballadors de contractistes no s’han de confondre. Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 12; Navantia: comptes anuals consolidats auditats 2025, p. PDF 119; Navantia: resultats 2025, 3 de juliol de 2026. [1] · [2]
Quines mesures de SST específiques de Navantia estan documentades?
L’informe de 2025 descriu comitès per centre i un comitè central, formació de lideratge preventiu, jornades amb empreses col·laboradores, vigilància de la salut segons riscos i seguiment posterior a l’exposició a l’amiant. Hi afegeix suport psicològic i mediació. El conveni publicat el 2026 incorpora un protocol davant de catàstrofes i meteorologia adversa. Aquestes actuacions tenen àmbits i evidències propis; la seva existència no equival a una eficàcia demostrada a cada lloc de treball. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 170; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 177; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 187; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 188; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 214; BOE: pròrroga i modificació parcial del conveni de Navantia, 2026. [1] · [2]
Quants accidents laborals registra i quins límits tenen les dades?
Navantia Espanya declara 141 accidents de la plantilla pròpia el 2025, dels quals 66 van ser amb baixa i 75 sense baixa. Registra separadament 181 accidents comunicats per empreses col·laboradores, amb informació voluntària i no contrastada. Les discrepàncies entre taules sobre malalties i dies perduts impedeixen construir una sèrie única sense conciliació. L’accident de Fene comunicat el gener de 2026 queda fora d’aquell exercici. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 210; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 215; Europa Press: accident d’un operari d’Irluc a Navantia Fene, 17 de gener de 2026. [1] · [2]
La referència a ISO 45001 demostra que tots els centres són segurs?
No. L’informe de 2025 declara l’obtenció de certificació multisite ISO 45001 el 31 de gener d’aquell any, però aquesta fitxa no disposa d’un certificat actualitzat que permeti verificar-ne l’abast i la caducitat el 2026. La certificació avalua un sistema de gestió amb un àmbit concret; no garanteix absència d’accidents ni autoritza a estendre’n la cobertura automàticament a totes les filials o empreses contractistes. Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 32; Navantia: Informe de sostenibilitat corporativa 2025, p. PDF 215. [1]
